Sakai Takayuki Silver#3 Nóż Sakimaru 27 cm

  • Dodaj recenzję:
  • Kod: 04235
  • Producent: Sakai Takayuki
  • Kod producenta: 4582226372759
  • Dostępność: Towar dostępny  (2 szt.)
  • Historia ceny
  • szt.
  • Cena netto: 2 275,61 zł 2 799,00 zł

Produkt wysyłamy w ciągu 24h.

Sakai Takayuki Silver#3 Nóż Sakimaru 27 cm

Nóż Sakimaru to tradycyjny japoński nóż kuchenny o ostrzu w kształcie skrzydła. Jego nazwa pochodzi od słowa "saki", które oznacza szpic, i "maru", co oznacza okrągły. Ostrze jest szerokie u podstawy i stopniowo zwęża się do końca, tworząc szpiczaste zakończenie. Ten nóż jest zwykle używany do krojenia mięsa i ryb oraz do wykonywania precyzyjnych cięć, a jego długi i zwężający się kształt umożliwia łatwe i płynne cięcie przez składniki.

Dane techniczne:

Ostrze - rdzeń nierdzewna stal Silver#3
Rękojeść - drewno hebanowe, pierścień róg bawoli
Twardość - 60-61 HRC
Długość całkowita - 43,0 cm
Długość ostrza - 27,0 cm
Szerokość klingi - 3,4 cm
Grubość klingi - 3,1 mm
Sposób ostrzenia - szlif jednostronny praworęczny
Waga - ok. 206 g

Noże kuchenne ze stali nierdzewnej są łatwiejsze w pielęgnacji w porównaniu do noży ze stali rdzewnej (węglowej). W składzie chemicznym, oprócz żelaza i węgla, występują również inne pierwiastki (Chrom i Wanad), które są bardziej odporne na korozję i ścieranie. Należy jednak pamiętać, że żaden nóż nie jest w 100% nierdzewny, dlatego nie należy zupełnie ich zaniedbywać.

Po skończonej czynności należy je umyć, a następnie wytrzeć do sucha. Przechowując noże ze stali nierdzewnej w bloku, należy pamiętać, aby wcześniej dokładnie je wysuszyć, ponieważ zamknięta konstrukcja bloku nie służy dobrej wentylacji noży. W najgorszym wypadku doprowadzi to do pojawienia się rdzy na ostrzu.

Długo nieużywane noże kuchenne możemy nasmarować olejkiem kameliowym, dzięki czemu nasz nóż będzie zawsze w dobrej kondycji.

Niedopuszczalne jest mycie noży w zmywarce. Środki chemiczne używane w zmywarkach mogą doprowadzić do przebarwienia na ostrzu, uszkodzić trwale rękojeść bądź samą klingę. Wysoka temperatura może doprowadzić do rozhartowanie krawędzi tnącej, dlatego nie należy mieszkać gotujących się wyrobów kuchennych.

Stal Silver#3 posiada wiele niezwykłych właściwości, które sprawiają, że jest ceniona przez miłośników japońskich noży. Wysoka zawartość węgla, molibdenu i wanadu zapewniają bardzo ostre i trwałe ostrza, które długo zachowują swoją krawędź tnącą. Dodatek chromu poprawia odporność na korozję i rdzę, co przyczynia się do długiej żywotności noży wykonanych z tej stali. Stal Silver#3 jest również wyjątkowo odporna na zużycie, dzięki czemu noże wykonane z tej stali zachowują swoje właściwości przez długi czas. Ponadto, ta stal jest łatwa w obróbce, co umożliwia produkcję bardzo cienkich i precyzyjnych ostrzy. Wszystkie te właściwości sprawiają, że ta stal jest uważana za jedną z najwyższej jakości stali do produkcji noży japońskich.

Skład stali:

Węgiel: 0,95-1,1%
Chrom: 13-14,5%
Mangan: 0,6-1%
Krzem: 0,35%
Fosfor: 0,03%
Siarka: 0,02%

Gwarancja udzielana jest na okres 24 miesięcy od daty zakupu.

Gwarancja obejmuje wyłącznie uszkodzenia wynikające z ukrytych wad produkcyjnych lub materiałowych pod warunkiem, że:

  • narzędzie było użytkowane zgodnie z instrukcją obsługi i przeznaczeniem oraz odpowiednio konserwowane;
  • stosowane było w zalecanych przez producenta warunkach;

Gwarancją nie są objęte uszkodzenia wynikające niewłaściwej eksploatacji.

Warunki gwarancyjne POBIERZ