Sakai Takayuki Rinka Silver#3 Nóż Miroshi Deba 27 cm

  • szt.
  • Cena netto: 4 714,63 zł 5 799,00 zł

Produkt wysyłamy w ciągu 24h.

Sakai Takayuki Rinka Silver#3 Nóż Miroshi Deba 27 cm

Tradycyjny japoński nóż z grubą, zwężającą się klingą, który służy do odgławiania i filetowania ryb w taki sposób, żeby nie uszkodzić ich delikatnego mięsa. W Japonii bywa często używany do sprawiania mięsa drobiowego, ale nie jest klasycznym tasakiem i nie powinno się nim mocno uderzać. Aby przeciąć ość, wystarczy lekko nacisnąć grzbiet noża i wykonać szybkie, precyzyjne cięcie. Ostry czubek i krótkie ostrze ułatwiają kontrolę ruchów, co jest szczególnie ważne, gdy trzeba dostać się nożem do ciasnych miejsc.

Dane techniczne:

Ostrze - rdzeń nierdzewna stal Silver#3
Rękojeść - drewno hebanowe, pierścień róg bawoli
Twardość - 60-61 HRC
Długość całkowita - 44,5 cm
Długość ostrza - 27,0 cm
Szerokość klingi - 5,0 cm
Grubość klingi - 5,2 mm
Sposób ostrzenia - szlif jednostronny praworęczny
Waga - ok. 395 g

Noże kuchenne ze stali nierdzewnej są łatwiejsze w pielęgnacji w porównaniu do noży ze stali rdzewnej (węglowej). W składzie chemicznym, oprócz żelaza i węgla, występują również inne pierwiastki (Chrom i Wanad), które są bardziej odporne na korozję i ścieranie. Należy jednak pamiętać, że żaden nóż nie jest w 100% nierdzewny, dlatego nie należy zupełnie ich zaniedbywać.

Po skończonej czynności należy je umyć, a następnie wytrzeć do sucha. Przechowując noże ze stali nierdzewnej w bloku, należy pamiętać, aby wcześniej dokładnie je wysuszyć, ponieważ zamknięta konstrukcja bloku nie służy dobrej wentylacji noży. W najgorszym wypadku doprowadzi to do pojawienia się rdzy na ostrzu.

Długo nieużywane noże kuchenne możemy nasmarować olejkiem kameliowym, dzięki czemu nasz nóż będzie zawsze w dobrej kondycji.

Niedopuszczalne jest mycie noży w zmywarce. Środki chemiczne używane w zmywarkach mogą doprowadzić do przebarwienia na ostrzu, uszkodzić trwale rękojeść bądź samą klingę. Wysoka temperatura może doprowadzić do rozhartowanie krawędzi tnącej, dlatego nie należy mieszkać gotujących się wyrobów kuchennych.

Stal Silver#3 posiada wiele niezwykłych właściwości, które sprawiają, że jest ceniona przez miłośników japońskich noży. Wysoka zawartość węgla, molibdenu i wanadu zapewniają bardzo ostre i trwałe ostrza, które długo zachowują swoją krawędź tnącą. Dodatek chromu poprawia odporność na korozję i rdzę, co przyczynia się do długiej żywotności noży wykonanych z tej stali. Stal Silver#3 jest również wyjątkowo odporna na zużycie, dzięki czemu noże wykonane z tej stali zachowują swoje właściwości przez długi czas. Ponadto, ta stal jest łatwa w obróbce, co umożliwia produkcję bardzo cienkich i precyzyjnych ostrzy. Wszystkie te właściwości sprawiają, że ta stal jest uważana za jedną z najwyższej jakości stali do produkcji noży japońskich.

Skład stali:

Węgiel: 0,95-1,1%
Chrom: 13-14,5%
Mangan: 0,6-1%
Krzem: 0,35%
Fosfor: 0,03%
Siarka: 0,02%

Gwarancja udzielana jest na okres 24 miesięcy od daty zakupu.

Gwarancja obejmuje wyłącznie uszkodzenia wynikające z ukrytych wad produkcyjnych lub materiałowych pod warunkiem, że:

  • narzędzie było użytkowane zgodnie z instrukcją obsługi i przeznaczeniem oraz odpowiednio konserwowane;
  • stosowane było w zalecanych przez producenta warunkach;

Gwarancją nie są objęte uszkodzenia wynikające niewłaściwej eksploatacji.

Warunki gwarancyjne POBIERZ