Kanetsune VG-10 Subaru Nóż myśliwski 18 cm

  • szt.
  • Cena netto: 2 161,79 zł 2 659,00 zł
  • Niedostępny

Produkt wysyłamy w ciągu 24h.

Kanetsune VG-10 Subaru Nóż myśliwski 18 cm

Doskonale wykonany nóż obozowy od firmy Kanetsune, będzie świetnym wyborem dla każdego miłośnika biwakowania.
Ostrze wykonane w technologii san-mai, z rdzeniem z nierdzewnej stali VG-10 i okładzinami damasceńskimi, nie tylko zachwyci oko, ale pozwoli na przygotowanie ogniska, schronienia i posiłku w nie-miejskiej dżungli. Okładki rękojeści są wykonane z mahoniu. Nóż jest złożony w budowie pełnotrzpieniowej, "full-tang". Skórzana pochwa dołączona do noża pozwoli na komfortowe przenoszenie go na pasie.

Dane techniczne:

Ostrze - warstwowa stal nierdzewna rdzeń VG-10
Rękojeść - drewno pakka
Twardość - 61 HRC +/- 1
Długość całkowita - 30,5 cm
Długość ostrza - 18,0 cm
Szerokość klingi - 3,4 cm
Grubość klingi - 4,8 mm
Sposób ostrzenia - szlif dwustronny symetryczny
Waga - ok. 355 g

Wybierając nóż ze stali nierdzewnej, oczekujemy od noża, by jego konserwacja była jak najmniej wymagająca. Trzeba jednak pamiętać, że obecność węgla w każdej stali sprawia, że nie istnieje stal w 100% nierdzewna. Nawet jeżeli stal kategoryzowana jest jako nierdzewna lepiej dmuchać na zimne i wyrobić w sobie zdrowe nawyki. Przede wszystkim nie można zostawiać noża mokrego, należy go wysuszyć przed złożeniem. W przypadku okładek wykonanych ze stali musimy pamiętać, że należy zadbać nie tylko o ostrze. Unikajmy więc korzystania z noża mokrą, wilgotną ręką. Noże składane w naszej ofercie nie posiadają łożysk, co czyni je potencjalnie mniej awaryjnymi, jednak warto pamiętać, że posiadają one podkładki, które nie lubią zanieczyszczeń, dlatego nie kładźmy noża na ziemi, a przechowując go w kieszeni. Korzystajmy z klipa, aby nóż nie leżał na dnie kieszeni.

VG10 została opracowana przez Takefu Special Steel, firmę założoną w 1954 roku i znaną z produkcji laminowanej stali stosowanej w wytwarzaniu noży. W swojej ofercie posiadają szereg stali „serii V”, takich jak V1, V2, V-Toku1, V-Toku2, V-Gin1 oraz serię „V Gold”, która obejmuje VG10. Przez bardzo restrykcyjną politykę eksportową praktycznie wszystkie noże (lub ich głownie) muszą być produkowane w Japonii. Taka zawartość chromu klasyfikuje tą stal jako nierdzewną, ale dodatki molibdenu, wanadu I kobaltu sprawiają że ma ponadprzeciętną agresję i pozwala hartować się nawet do 64 HRC, przy czym najczęściej zostaje na poziomie 60-61 HRC. Odporność VG-10 na rdzę i patynę sprawia że noże kuchenne z tej stali są jednymi z najpraktyczniejszych na start przygody z japońskimi nożami, doskonale też sprawdzą się jako prezent.

Skład stali:

Węgiel: 1%
Chrom: 15%
Molibden: 2%
Wanad: 0,2%
Kobalt: 1,5%

Gwarancja udzielana jest na okres 24 miesięcy od daty zakupu.

Gwarancja obejmuje wyłącznie uszkodzenia wynikające z ukrytych wad produkcyjnych lub materiałowych pod warunkiem, że:

  • narzędzie było użytkowane zgodnie z instrukcją obsługi i przeznaczeniem oraz odpowiednio konserwowane;
  • stosowane było w zalecanych przez producenta warunkach;

Gwarancją nie są objęte uszkodzenia wynikające niewłaściwej eksploatacji.

Warunki gwarancyjne POBIERZ