Kanetsune 2000 Shiro-2/SS Nóż Nakiri 16,5 cm

  • Dodaj recenzję:
  • Kod: KC-149
  • Producent: Kanetsune Seki
  • Kod producenta: 4956856721490
  • Dostępność: Towar dostępny  (36 szt.)
  • Historia ceny
  • szt.
  • Cena netto: 348,78 zł 429,00 zł

Produkt wysyłamy w ciągu 24h.

Kanetsune 2000 Shiro-2/SS Nóż Nakiri 16,5 cm

Japoński nóż przeznaczony do cięcia ziół i warzyw. Cienka, prostokątna klinga pozwala uzyskać półprzezroczyste plastry, a także przenieść pokrojone składniki do salaterki lub na patelnię. Prosta krawędź tnąca służy do krojenia przede wszystkim w linii pionowej, z zastosowaniem wielu różnych technik, takich jak julienne czy chiffonade.

Dane techniczne:

Ostrze - stal rdzewna Shiro-2 okuty stalą nierdzewną SUS410
Rękojeść - drewno pakka
Twardość - 61-64 HRC
Długość całkowita - 29 cm
Długość ostrza - 16,5 cm
Szerokość klingi - 4,5 cm
Grubość klingi - 1,63 mm
Sposób ostrzenia - szlif dwustronny symetryczny
Waga - ok. 176 g

 

Tradycyjne, japońskie noże kuchenne wykonywane są ze stali węglowej (stop żelaza i węgla). Duża zawartość węgla w składzie chemicznym sprawia, że nie jest to najłatwiejsza stal w kwestii pielęgnacji, a nieprzestrzeganie zalecanych wytycznych może spowodować nieodwracalne uszczerbki. Podstawową zasadą konserwacji noży ze stali rdzewnej jest wycieranie ich do sucha po zakończonej czynności. Pozostawienie noża do samodzielnego wyschnięcia doprowadzi do pojawienia się rdzy na klindze. Przy przechowywaniu noży ze stali węglowej trzeba pamiętać, że wilgoć wpływa na nie negatywnie i przed schowaniem do szuflady, bloku czy pozostawieniem na listwie magnetycznej należy je wcześniej wysuszyć.

Do konserwacji najlepiej stosować olejek kameliowy (bezwonny i bezsmakowy), jednakże przy codziennym użyciu również dobrze sprawdzi się zwykły olej jadalny (częste używanie noży nie doprowadzi do jełczenia tłuszczu). Stosowanie innych preparatów do pielęgnacji nie jest zabronione, ale musimy pamiętać, że przed użyciem należy nóż dokładnie wyczyścić, ponieważ substancje chemiczne nie powinny mieć kontaktu z żywnością. Stosowanie takich środków konserwacyjnych zalecane jest na długie przechowywanie bądź transport.

Kwaśne środowisko również wpływa niekorzystnie na rdzewne noże kuchenne. Stal węglowa, w kontakcie z substancjami o kwaśnym odczynie pH, rdzewieje jeszcze szybciej, niż w stosunku z wilgocią, dlatego ważne jest wycieranie ich do sucha. Z tego powodu, krojenie cytrusów, a także cebuli może pozostawić ciemniejsze ślady patyny na ostrzu noża.

Do samodzielnego usuwanie przebarwień najlepiej używać delikatnych preparatów do czyszczenia blatów kuchennych (np. mleczko „cif”), a także gąbki do a powierzchni teflonowych (zwykła gąbka może pozostawić małe rysy). Niedopuszczalne jest mycie noży w zmywarce. Środki chemiczne używane w zmywarkach mogą doprowadzić do przebarwienia na ostrzu, uszkodzić trwale rękojeść bądź samą klingę. Wysoka temperatura może doprowadzić do rozhartowanie krawędzi tnącej, dlatego nie należy mieszkać gotujących się wyrobów kuchennych.

Stal Shiro-2 to rodzaj japońskiej stali węglowej stosowanej głównie w produkcji noży. Jest to stal węglowa o wysokiej zawartości węgla, która zawiera około 0,95-1,05% węgla oraz niewielkie ilości innych pierwiastków, takich jak mangan, krzem i fosfor.

Charakteryzuje się bardzo dobrymi właściwościami tnącymi oraz wysoką twardością, co umożliwia utrzymanie ostrości noża przez długi czas. Jest to również stal łatwa w obróbce, co pozwala na precyzyjne szlifowanie ostrza.

Jest to jedna z wielu stali węglowych używanych w produkcji japońskich noży, ale jest uważana za jedną z najlepszych.Wysoka jakość i wytrzymałość stali Shiro-2 sprawiają, że jest ceniona przez profesjonalnych kucharzy i miłośników kuchni na całym świecie.

Skład stali:

- Węgiel: 0,95-1,05%
- Chrom: 0,2-0,5%
- Mangan: 0,10-0,50%
- Nikiel: 0,7-1,3%
- Fosfor: 0,03%
- Siarka: 0,03%
- Krzem: 0,35%

Gwarancja udzielana jest na okres 24 miesięcy od daty zakupu.

Gwarancja obejmuje wyłącznie uszkodzenia wynikające z ukrytych wad produkcyjnych lub materiałowych pod warunkiem, że:

  • narzędzie było użytkowane zgodnie z instrukcją obsługi i przeznaczeniem oraz odpowiednio konserwowane;
  • stosowane było w zalecanych przez producenta warunkach;

Gwarancją nie są objęte uszkodzenia wynikające niewłaściwej eksploatacji.

Warunki gwarancyjne POBIERZ