JIA Inc.

Zobacz wszystkie produkty marki JIA Inc.


JIA Inc. specjalizuje się w produkcji akcesoriów kuchennych. Firma ma siedzibę w Hongkongu, lecz zaprasza do współpracy projektantów z różnych stron świata, którzy zagłębiają się w chińską kulturę i reinterpretują tradycyjne chińskie wyroby, rzemiosło oraz surowce, aby uzyskać nową jakość na rynku wyposażenia wnętrz.

JIA to w języku chińskim DOM

Chiński znak złożony  家 („dom, rodzina”, wymawiany „dzia”) znaczy dosłownie: „świnia pod dachem”, ponieważ w kulturze tradycyjnej to cenione przez Chińczyków zwierzę symbolizowało dobre jedzenie w domu i dostatnie życie. Obrazowa struktura znaku  家 oddaje zamiłowanie do życia rodzinnego – swojskiej kuchni oraz czasu spędzanego wspólnie między posiłkami.

JIA Inc. łączy w swoich produktach te dwa elementy: chińską kulturę i miłość do domowego ogniska.
Jia

PRZEKRACZAJĄC GRANICE

JIA Inc. ma siedzibę w Hongkongu, lecz zaprasza do współpracy projektantów z różnych stron świata, którzy zagłębiają się w chińską kulturę, a następnie reinterpretują tradycyjne chińskie wyroby, rzemiosło oraz surowce, aby uzyskać nową jakość na rynku akcesoriów kuchennych.

Wykorzystanie odmiennych punktów widzenia ożywia wewnętrzną dyskusję o tym, jak pokonać problemy związane z produkcją i utrzymać niepowtarzalny design. JIA Inc. pragnie tworzyć produkty, które przekraczają granice – podziały, stereotypy i uprzedzenia – afirmując jednocześnie zasadę, że warto się „pięknie różnić”.

Przekraczając granice kultur: JIA Inc. wywodzi się z kultury chińskiej, lecz jest otwarta na różnorodność perspektyw. Dlatego realizowane przez nią projekty powstają na drodze międzykulturowego dialogu, a akcesoria są tak pomyślane, by znalazły zastosowanie na stołach jadalnych zarówno w Azji, jak i w krajach Zachodu.

Przekraczając granice przestrzeni: JIA Inc. wierzy, że artykuły dla domu nie powinny być przeznaczone do określonych pomieszczeń, lecz odpowiadać różnym stylom życia i wielu środowiskom. Na przykład używane w kuchni naczynie żaroodporne zajmie centralne miejsce w jadalni podczas rodzinnych spotkań, a piękna misa może z powodzeniem ozdobić nie tylko stół śniadaniowy, ale i balkon.

Przekraczając granice tradycji i nowoczesności: JIA Inc. nieustannie poszukuje równowagi między starym i nowym. Projektanci przekładają tradycyjne chińskie surowce oraz rzemiosło na język współczesnego wzornictwa, wykorzystując w tym celu aktualne trendy i twórcze myślenie.

Zestaw oliwa i ocet, Jia

HISTORIA MARKI JIA

2007    Początek działalności. Projektanci pochodzą z różnych stron świata: Szwecji, Szkocji, Niemiec, Włoch, Hongkongu, Tajwanu i Pekinu.

2008    Debiut na targach wyposażenia wnętrz Maison & Object w Paryżu.

2009    Naczynia stołowe HULU z serii Skarby Rodzinne (Family Belongings) włączono na stałe do kolekcji Muzeum Wiktorii i Alberta w Londynie.

2009    Oferta JIA Inc. trafia do Le Bon Marché, Merci, Sentou oraz innych sklepów z designem w Paryżu.

2010    Naczynia JIA Inc. stanowią wyposażenie restauracji stworzonych przez Pierre'a Gagnaire'a i Alana Ducasse'a – zdobywców trzech gwiazdek Michelina. Wyroby trafiają na rynek w Japonii, Korei Południowej, Izraelu oraz Islandii. Nawiązano współpracę z dystrybutorami z Włoch, Chin i Belgii. JIA Inc. zdobywa prestiżowe nagrody.

Pojemniki obfitości, Jia

MIĘDZYNARODOWE UZNANIE

Produkty JIA Inc. wielokrotnie wyróżniano w międzynarodowych konkursach. Uznanie zdobyły serie: Zestaw do gotowania na parze (Steamer Set), Hermetyczne pojemniki obfitości (Abundance), Misy rodzinne (Family Bowls), Wok, Czas na aperitif (Aperitif Time) oraz NPM X JIA Inc. (JIA Inc. we współpracy z Narodowym Muzeum Pałacowym w Tajpej).

Zestaw do gotowania na parze:

2010    Good Design (Dobry Wzór, tzw. G-Mark) – nagroda ustanowiona przez Ministerstwo Międzynarodowego Handlu i Przemysłu Japonii

Uzasadnienie: „W tym zestawie słoje drewna przepięknie kontrastują z ceramiką. Delikatnie zarysowany kształt litery R jest unikalny i przywołuje subtelność Wschodu. To doskonały design dla zestawu do gotowania na parze – styl wzornictwa odzwierciedla ciepło, wygodę oraz funkcjonalność naczynia”.

2010    Nagroda w ramach Taiwan Cultural & Creative Boutique – Międzynarodowej Wystawy Twórczości Kulturalnej w Tajpej

2010    Golden Pin Design Award (Złota Pinezka) – nagroda pod auspicjami Ministerstwa Spraw Gospodarczych Tajwanu

2011    Design Plus – nagroda w ramach Międzynarodowych Targów Ambiente we Frankfurcie nad Menem

2011    iF Product Design Award, Gold – najwyższe wyróżnienie Międzynarodowego Forum Wzornictwa Przemysłowego w Hanowerze

2012    Designpreis Deutschland – nagroda dla najlepszego wzornictwa w Niemczech, nominacja

Hermetyczne pojemniki obfitości:

2011    Good Design (Dobry Wzór, tzw. G-Mark) – nagroda ustanowiona przez Ministerstwo Międzynarodowego Handlu i Przemysłu Japonii

Uzasadnienie: „Ten znakomity zestaw naczyń wzbudził zachwyt u wszystkich członków jury. Oceniając pojemniki, często odnosimy wrażenie, że w tej dziedzinie nie można już wiele osiągnąć. Tymczasem nagrodzony pomysł naprawdę zaskakuje: ceramiczne naczynia są stabilne, ponieważ zwężają się ku górze, i doskonale komponują się z elastomerowymi pokrywkami – kolorystycznie oraz w dotyku. Ten produkt przypomina, że przedmioty codziennego użytku mogą wciąż inspirować świetne wzornictwo”. 

2011    Design for Asia Award, Silver – srebrna nagroda za najlepszy wzór na rynkach azjatyckich, Centrum Wzornictwa w Hongkongu

2012    Design Plus – nagroda w ramach Międzynarodowych Targów Ambiente we Frankfurcie nad Menem

Zestaw do gotowania na parze, Jia

UKŁONY NAJLEPSZYCH SZEFÓW KUCHNI

JIA Inc. dzieli się swoją filozofią i kunsztem z mieszkańcami różnych kontynentów. Produkowane przez firmę akcesoria można zobaczyć w luksusowych hotelach i restauracjach dla smakoszy na całym świecie, np.:

L'Auberge de L'ill, Illhaeusern – (Marc Haeberlin, Michelin***)

Pierre Gagnaire at Hotel Balzac, Paryż – (Pierre Gagnaire, Michelin***)

Le Pré Catelan, Paryż – (Frédéric Anton, Michelin***)

Gaya, Rive Gauche, Paryż – (Pierre Gagnaire, Michelin*)

Spoon Paris at Hotel Marignan, Paryż – (Alain Ducasse)

L'Atelier de Jean-Luc Rabanel, Arles – (Jean-Luc Rabanel, Michelin**)

mIX in St. Petersburg, Petersburg – (Alain Ducasse)

sketch restaurant, Londyn – (Pierre Gagnaire, Michelin*)

Tom’s Kitchen, Londyn – (Tom Aikens)

Emporio Armani Caffé, Paryż

Four Seasons Hotel George V, Paryż

Four Seasons Hotel, Hongkong

Mandarin Oriental Hotel, Paryż

Mandarin Oriental Hotel, Hongkong

Silks Palace at the National Palace Museum, Tajpej

Sofitel So Mauritius Bel Ombre Hotel, Mauritius

The Opposite House Hotel, Pekin

The Swatch Art Peace Hotel, Szanghaj

Le Méridien Hotel, Tajpej

Sheraton Seoul D Cube City Hotel, Seul

Wynn Macau Hotel, Makau

Kempinski Hotel Das Tirol, Jochberg

Hotel Mulia Senayan, Dżakarta


Zestaw naczyń do zapiekania, Jia