Breka

Zobacz wszystkie produkty marki Breka

Marka Breka jest dumą słoweńskiego przedsiębiorstwa przemysłu drzewnego Evostil z miejscowości Jurka vas w gminie Straža – południowo-wschodniej części jednego z najbardziej zielonych krajów świata.„Breka” albo „brek” znaczy w języku słoweńskim jarząb brekinia lub brzęk (łac. Sorbus terminalis). Te rzadkie i piękne drzewa należą do najdroższych na rynku surowców, stosowanych zwłaszcza do wyrobu przyrządów pomiarowych oraz instrumentów muzycznych. Nazwa marki symbolizuje oryginalność i ustawiczny rozwój firmy, której priorytetem jest osiągnięcie najwyższych standardów produkcji przy wykorzystaniu europejskiego drewna – bukowego, dębowego i orzechowego. Tworząc nowoczesne, praktyczne i zarazem unikalne wzory, Evostil podkreśla piękno ukryte w najcenniejszych chwilach życia.

Firma działa od 1995 roku i w swojej fabryce o powierzchni 2000 m² zatrudnia wykwalifikowanych rzemieślników z regionu, którzy dokładają wszelkich starań, aby z majestatycznych drzew powstały wartościowe przedmioty użytkowe. Oferta zakładu obejmuje m.in. stylowe i wytrzymałe deski do krojenia, bloki na noże, pojemniki na chleb, wózki kuchenne, stojaki na ręczniki papierowe, pojemniki na ser, świeczniki oraz podstawki. Wszystkie produkty są odpowiednio sezonowane, a następnie albo olejowane, albo impregnowane, dzięki czemu mogą służyć użytkownikom latami.

Warto pamiętać, żeby umyte produkty z drewna szybko wysuszyć na świeżym powietrzu i trzymać je z dala od źródeł ciepła. Nie należy ich moczyć w wodzie ani wkładać do zmywarek. Drewno olejowane można od czasu do czasu przetrzeć olejem roślinnym, aby zachować jego pierwotny wygląd.

Evostil pragnie wzbogacać nowoczesne wnętrza o akcesoria, które okażą się tak niezastąpione i drogocenne, jak prawdziwa perła naszych lasów – jarząb brekinia. Każdy produkt marki Breka, zaprojektowany i wykonany ręcznie z niezwykłą precyzją, niesie z sobą historię pojedynczego drzewa i uzmysławia nam nieprzemijającą wartość darów natury, którymi można się cieszyć przez długi czas.