Dlaczego noże ceramiczne są wyjątkowe

Kuchnia w dzisiejszych czasach jest szczególnie ważnym miejscem, a samo gotowanie staje się modnym sposobem na przyjemne spędzanie wolnego czasu. Coraz więcej „domowych szefów kuchni” odważniej podchodzi do gotowania, wyszukując coraz to nowsze i bardziej ambitne przepisy z całego świata. Wszyscy wiemy jak ważną rolę w każdej kuchni odgrywa dobry, ostry nóż, a najlepiej taki, który nie tępi się zbyt szybko.
sałatka Od wielu pokoleń znane są różne sztuczki, jak sprawiać, aby warzywa i owoce nie zmieniały swojego naturalnego smaku ani koloru. Powszechnie wiadomo, że sałatę powinno się rwać, ogórka należy obierać z odpowiedniej strony, a bakłażan oraz wiele innych warzyw ciemnieją zaraz po pokrojeniu. Niewiele osób jednak wie, że problemy te sprawiają nam stalowe klingi naszych noży. Wchodząc w reakcje z sokami, przyspieszają proces utleniania się witamin oraz przekazują krojonej żywności jony metalu, co czasami czuć podczas jedzenia. To właśnie te reakcje sprawiają, że wiele produktów ciemnieje lub gorzknieje po kontakcie z naszym kuchennym przedłużeniem ręki.

Doskonałą alternatywą w tego typu przypadkach są noże ceramiczne, dzięki którym możemy zapomnieć o rwaniu sałaty czy obieraniu ogórków z odpowiedniej strony, a ponadto wszystkie warzywa i owoce po pokrojeniu są pełne witamin i nie tracą oryginalnego smaku.
Dzięki zastosowaniu Cyrkonu i bardzo zaawansowanemu procesowi wypalania, twardość ceramicznego ostrza jest zbliżona do diamentu, a jego wyjątkowe właściwości tnące możemy sprawdzać na gorącym pieczywie lub pomidorkach koktajlowych, które również nie są wyzwaniem dla tego typu noży. Do ceramicznego ostrza nie przykleja się jedzenie, co sprawia, że nóż taki doskonale radzi sobie nawet z krojeniem tak niewdzięcznych produktów jak sery feta, a zachowanie go w czystości wymaga jedynie wypłukania w ciepłej wodzie. Bardzo ważnym elementem charakteryzującym ceramiczne klingi jest fakt, iż podczas używania noża zgodnie z przeznaczeniem, nie wymaga on ostrzenia przez wiele lat, co wynika tylko i wyłącznie z twardości tego naprawdę wyjątkowego materiału, który jest dziesięciokrotnie twardszy od zwykłej stali i wystarczająco elastyczny, aby niezawodnie służyć nam przez długi czas.

skala twardości
Nóż ceramiczny pozwala cieszyć się naturalnie smacznymi i zdrowymi darami przyrody, robiąc przy tym ogromne wrażenie na wszystkich osobach mogących się poszczycić niezwykłą jakością i prawdziwą przyjemnością, płynącą z krojenia takim ostrzem.