Nagomi Maru Nóż szefa kuchni 21cm

Profesjonalny japoński nóż szefa kuchni Nagomi Maru 21 cm.

Noże kuchenne sprawdzają się jako doskonałe prezenty dla firm.

  • szt.
  • Cena netto: 649,59 zł 799,00 zł
  • Niedostępny

Produkt wysyłamy w ciągu 24h.

Nagomi Maru Nóż kuchenny szefa kuchni 21 cm

Najbardziej wszechstronny nóż kuchenny, przeznaczony do krojenia warzyw, owoców, mięsa i ryb. Ostry czubek pozwala wykonać precyzyjne nacięcia np. w filetach mięsnych czy rybnych, aby umieścić w nich przyprawy lub przyspieszyć wchłanianie marynaty. Lekko łukowata krawędź tnąca ułatwia siekanie warzyw i ziół bez odrywania czubka od deski. Wysokiej jakości nóż szefa kuchni może też służyć do porcjowania kurczaka, filetowania mniejszych ryb czy porcjowania gorącej pieczeni

Dane techniczne:

Ostrze - stal wysokowęglowa 440
Rękojeść - hiszpańskie drewno pakka
Twardość - 58 HRC +/- 1
Długość całkowita - 34,3 cm
Długość ostrza - 21 cm
Szerokość klingi - 5 cm
Grubość klingi - ok. 2,4 mm
Sposób ostrzenia - szlif dwustronny symetryczny
Waga - ok. 165 g

Noże kuchenne ze stali nierdzewnej są łatwiejsze w pielęgnacji w porównaniu do noży ze stali rdzewnej (węglowej). W składzie chemicznym, oprócz żelaza i węgla, występują również inne pierwiastki (Chrom i Wanad), które są bardziej odporne na korozję i ścieranie. Należy jednak pamiętać, że żaden nóż nie jest w 100% nierdzewny, dlatego nie należy zupełnie ich zaniedbywać.

Po skończonej czynności należy je umyć, a następnie wytrzeć do sucha. Przechowując noże ze stali nierdzewnej w bloku, należy pamiętać, aby wcześniej dokładnie je wysuszyć, ponieważ zamknięta konstrukcja bloku nie służy dobrej wentylacji noży. W najgorszym wypadku doprowadzi to do pojawienia się rdzy na ostrzu.

Długo nieużywane noże kuchenne możemy nasmarować olejkiem kameliowym, dzięki czemu nasz nóż będzie zawsze w dobrej kondycji.

Niedopuszczalne jest mycie noży w zmywarce. Środki chemiczne używane w zmywarkach mogą doprowadzić do przebarwienia na ostrzu, uszkodzić trwale rękojeść bądź samą klingę. Wysoka temperatura może doprowadzić do rozhartowanie krawędzi tnącej, dlatego nie należy mieszkać gotujących się wyrobów kuchennych.

440 to określenie grupy stali nierdzewnych (440A, 440B, 440C, 440F) różniących się zawartością węgla w składzie. Odporność na rdzę I patynę zawdzięczają chromowi w składzie. Stal 440 jest najczęściej wykorzystywana do produkcji noży, a także elementów hydraulicznych, form czy łożysk kulkowych.

Skład stali:

Węgiel: 0.6 – 0.75 %
Chrom: 16-18%
Molibden: 0.75%
Mangan: 1%
Krzem: 1%
Fosfor: 0.04%
Siarka: 0.03%

Gwarancja udzielana jest na okres 24 miesięcy od daty zakupu.

Gwarancja obejmuje wyłącznie uszkodzenia wynikające z ukrytych wad produkcyjnych lub materiałowych pod warunkiem, że:

  • narzędzie było użytkowane zgodnie z instrukcją obsługi i przeznaczeniem oraz odpowiednio konserwowane;
  • stosowane było w zalecanych przez producenta warunkach;

Gwarancją nie są objęte uszkodzenia wynikające niewłaściwej eksploatacji.

Warunki gwarancyjne POBIERZ